niedziela, 26 lutego 2017

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017

„Nigdy nie jesteśmy tak biedni,
aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu”
15 stycznia 2017 roku już po raz 25 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki pieniędzy podczas jubileuszowego Wielkiego Finału było zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom i dzieciom na oddziałach ogólnopediatrycznych. Tę szlachetną inicjatywę wsparli uczniowie, słuchacze oraz pracownicy Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu, którzy wybrali się na halę Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Drobinie, by wziąć udział w publicznej kweście na rzecz potrzebujących i posłuchać finałowego koncertu.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonała szefowa drobińskiego Sztabu WOŚP, pani Marta Kinalska. Oprócz niej na scenie pojawili się również: Burmistrz Miasta i Gminy Drobin, pan Andrzej Samoraj, Dyrektor Zespołu Szkół w Drobinie, pan Bogdan Banaszczak, przewodniczący Rady Powiatu Płockiego, pan Lech Dąbrowski. Gościem honorowym był Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, pan Piotr Zgorzelski. Na uczestników wydarzenia czekała moc atrakcji: punkt przedszkolny, kramik, loteria, animacje manualne oraz wiele, wiele innych.

poniedziałek, 13 lutego 2017

Zakończenie roku w SLO dla Dorosłych

Czas wzruszeń! – uroczyste zakończenie roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Raciążu

W dniu 3 lutego 2017 roku w Karczmie Retro w Kraszewie – Gaczułtach odbyło się uroczyste zakończenie roku dla absolwentów Społecznego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Raciążu.
Dla byłych słuchaczy szóstego semestru, którzy po dwóch latach nauki, pełnych wielu wyrzeczeń otrzymali wymarzone i długo oczekiwane świadectwa ukończenia szkoły średniej, był to niezwykły, uroczysty i zapadający w pamięć dzień.

Grupa słuchaczy po ukończeniu szkoły zawodowej kontynuowała edukację w liceum, aby po dwuletnim cyklu kształcenia otrzymać dyplom ,będący przepustką uprawniającą do podejmowania nauki w szkołach policealnych, a po zdaniu egzaminu dojrzałości, także na studiach licencjackich lub magisterskich. 


czwartek, 14 kwietnia 2016

Prace kontrolne

UWAGA!!! 
TEMATY PRAC KONTROLNYCH DLA WSZYSTKICH KIERUNKÓW KSZTAŁCENIA

poniedziałek, 21 grudnia 2015

Wigilia

Świątecznie w SLO dla Dorosłych

18 grudnia 2015 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne zorganizowane z inicjatywy wychowawczyni klasy pierwszej, pani Jolanty Wiśniewskiej. Od samego początku, wszyscy byli niezwykle przejęci, gdyż pragnęli, by ten wieczór był niepowtarzalny i na długo zapadł każdemu w pamięci. Przepięknie ubrana choinka, świąteczne stroiki oraz nakryty białym obrusem stół, zapełniony po brzegi, wspólnie przygotowanymi wigilijnymi potrawami i słodkościami, zwiastowały nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Nie zabrakło tradycyjnych życzeń oraz opłatka – symbolu pojednania i przebaczenia. Wigilia klasowa była, jak najbardziej udana, dzięki ogromnemu wysiłkowi włożonemu przez jej uczestników, a także wspaniałej i ciepłej atmosferze, która towarzyszyła wszystkim do samego końca. 


sobota, 31 października 2015

Nowość!!! E-podęczniki!!!

Zapraszamy wszystkich słuchaczy do odwiedzania naszej biblioteki elektronicznej i korzystania z darmowych podręczników do przedmiotów zawartych w planie nauczania.

E-podręczniki  - otwórz